Opuncja Figowa BIO Olejek

219,51 zł
Brutto

Olejek Opuncji Figowej BIO

Ilość
Dostępny

 

Gwarancja bezpieczeństwa zakupów

 

Możliwość wysyłki towaru pod wskazany adres

 

Możliwość zwrotu towaru do 14 dni

Olejek Opuncji Figowej BIO

Opuncja figowa – to wyjątkowy olejek pochodzenia roślinnego pozyskiwany na zimno z ziaren opuncji. Aby zatrzymać wszystkie jego walory należy przeprowadzić długi i monotonny proces przygotowawczy owoców opuncji. Wszystkie etapy są starannie nadzorowane i szczegółowo przeglądane aby uniknąć jakichkolwiek nieczystości. Ziarna pozyskane poddawane są wielokrotnemu płukaniu a następnie w naturalny sposób suszone w odpowiedniej temperaturze. Dobrze przygotowany półprodukt jakim jest ziarno jest poddawane procesowi tłoczenia na zimno, aby następnie pozyskać olej 1000 kg/1 litr. Kolejnym etapem jest jego odsączenie poprzez odstojniki i mikro filtry pozbawiając olej mętnych zanieczyszczeń a sam olej staje się klarowny, dzięki temu idealnie się wchłania i absorbuje do wnętrza skóry. Badania naukowe wskazują na dwa rodzaje starzenia się skóry od wewnątrz poprzez czynniki biologiczne i od zewnątrz poprzez oddziaływanie środowiska a szczególnie słońca i zanieczyszczeń z powietrza.

Wewnętrznie – zależność ta wynika z procesu naturalnego starzenia rozpoczynającego się już od 25 roku życia. Spada wówczas produkcja kolagenu i elastyny co przyczynia się do obniżenia elastyczności i ujędrnienia skóry. Proces ten trwa przez dziesięciolecia.

 Zewnętrznie – zmiany jakie zachodzą podyktowane są czynnikami pochodzenia zewnętrznego. Należą do tej grupy najbardziej szkodliwe czynniki jak promieniowanie słoneczne, dym z papierosów, alkohol, rodzaj snu, układ mimiczny twarzy.

Dla zdrowia i młodszego wyglądu skóry - chociaż nie można zatrzymać, a nawet spowolnić procesu starzenia wewnętrznego, można zapobiec oznakom przedwczesnego starzenia się poprzez zdrowe nawyki stylu życia, ograniczonej ekspozycji na słońcu i kilka naturalnych metod leczenia. Spowoduje to znacznie młodszy wygląd skóry. To rewelacja dla skóry z trądzikiem różowatym.

Opuncja figowa - jest źródłem  naturalnych przeciwutleniaczy i należą do nich witamina C 14 mg/100 g, beta karoten i tokoferol 1000 mg/1 kg. Olej ten jest uważany za jeden z najlepszych przeciwutleniaczy. Wspomaga proces produkcji kolagenu i przez to poprawia elastyczność oraz ujędrnienie skóry. Bardzo szybko przywraca równowagę nawilżenia i nie dopuszcza do odwodnienia. Znacząco poprawia elastyczność skóry a także przeciwdziała wolnym rodnikom. Jest wspaniałym kosmetykiem do pielęgnacji biustu i dekoltu oraz szyi. Jego istotnym walorem jest pielęgnacja miejsc z bliznami, które wygładza i prawie w 100% pomaga w ich usunięciu. Należy także nadmienić fakt że skutecznie przeciwdziała rozstępom i cellulitowi i z tego wynika że jest przeznaczony dla kobiet w ciąży. Charakteryzuje się mocnym działaniem przeciwko foto starzeniu czyli chroni przed słońcem. Szybko odnawia i regeneruje komórki uszkodzone jak również nie dopuszcza do ich uszkodzenia. Ma działanie lecznicze w przypadku wszelkich dermatologicznych zachwiań. Pomaga przy trądziku, łuszczycy, atopowym zapaleniu, trądziku różowatym, wypryskom po słonecznym, potówce, dermatozach, grzybicach. Istotnie wpływa na kondycję włosów ponieważ zawiera witaminy B3 (niacyna) i B6 (pirydoksyny), które wpływają na jakość i wzrost włosów. Minerały które znajdują się w składzie magnez, potas, wapń, fosfor także przyczyniają się do poprawy kondycji włosów. Jako jeden z nielicznych olejów indywidualnie radzi sobie doskonale z wchłanianiem, penetracją, odżywieniem, regeneracją, nawilżeniem, ochroną przeciwstarzeniową, ochroną przeciwsłoneczną a to wszystko zawdzięcza pierwiastkom chemicznym o znakomitej wartości dodatniej.  

pojemność 30 ml.

Ingredients: Prickly Pear Seed Oil

Nopal
GOP-108
15 Przedmioty
2020-05-06

Opis

Pojemność
30ml

Komentarze

Napisz swoją opinię

Opuncja Figowa BIO Olejek

Olejek Opuncji Figowej BIO

Napisz swoją opinię